Головне завдання UI-дизайнера — допомогти типовому користувачеві швидко і легко зрозуміти, як користуватися продуктом. Це може бути сайт, додаток, платіжний термінал, пульт від телевізора, духовка. У будь-якому продукті інтерфейс повинен бути виконаний на основі вимог і правил, спільних для кожного типу гаджетів. Веб-дизайнер, графічний дизайнер та UI/UX спеціаліст – це ключові професії у світі IT-проектів. Вони відповідають за створення візуальних елементів, дизайну, структури та користувацького досвіду продуктів, які ми використовуємо щодня. Веб-дизайнер – це фахівець, який займається створенням візуального оформлення та структури веб-сайтів та інтернет-ресурсів.
Успіх продукту – це завжди командна робота, тому дизайнеру слід уміти знаходити спільну мову з іншими дизайнерами, менеджерами проєкту, розробниками, маркетологами та іноді з замовниками. Насправді UX і UI так тісно пов’язані, що іноді грань між поняттями розмивається. Тому зазвичай проектуванням інтерфейсів займається один дизайнер і його професія пишеться через слеш (UI/UX). UX-дизайн відповідає за функції, адаптивність продукту і те, які емоції він викликає у користувачів. Чим зрозуміліший інтерфейс, тим легше користувачеві отримати результат і зробити цільову дію.
Цей Матеріал Ще Ніхто Не Прокоментував
Фахівці з кількарічним досвідом роботи отримують від 3000$ і вище. Навіть при самому продуманому інтерфейсі жоден користувач не застрахований від помилки. Продумайте турботливі повідомлення на випадок, якщо щось пішло не так. Це допоможе зберегти гроші, час і лояльність клієнтів у разі збою. Перший Macintosh – один з яскравих прикладів роботи UX-дизайнерів.
Це візуальна стенографія, яка зручна і приємна людям. Це може також включати швидкі візуальні прототипи і A/B-тести різних можливих версій зовнішнього вигляду інтерфейсу, щоб визначити, якій із версій надають перевагу користувачі. https://deveducation.com/ UI/UX дизайнер – це фахівець, який створює призначені для користувача інтерфейси (UI) і оптимізує користувацький досвід (UX), забезпечуючи зручність і функціональність взаємодії з продуктом. Скільки заробляєUI/UX дизайнер
Ви почнете розрізняти хороший і поганий дизайн, навчитеся визначати потрібні і зайві елементи. Не соромтеся копіювати в спробі щось створити унікальне. Кожна нова зверстана сторінка, кожен дизайн програми — це важливий додатковий блок в портфоліо. Якщо в кінцевому підсумку у вас сформується власний стиль і бачення, то ви на правильному шляху. UI-дизайнер створює інтерфейси в таких програмах як Figma. Він зосереджений насамперед на загальному зовнішньому вигляді, стилі та візуальних елементах, з якими взаємодіють користувачі.
У всіх описаних випадках дослідження допомагають дизайнерам при фінальному прийнятті рішень. Однак інформація, яку шукають UI- і UX-дизайнери, сильно відрізняється. Якщо є бажання, то поєднати теорію з практикою можна на спеціалізованих курсах.
UX/UI дизайнер — це спеціаліст, що розробляє інтерфейси, з якими взаємодіє користувач. Продукти його діяльності — сайти, мобільні застосунки, платіжні системи, дашборди тощо. Основне завдання UX/UI дизайнера — зробити користування цими продуктами максимально логічним, простим, зручним і приємним.
Щоб залишатися конкурентоспроможним в цій індустрії, слід постійно розвиватися та слідкувати за трендами в дизайнерських рішеннях. Якщо UX-дизайн якісний, ви відразу зрозумієте, як відкрити каталог, вибрати потрібні фільтри, відсортувати інформацію, знайти дані про продавця, зробити замовлення. У вас також залишиться позитивне враження від взаємодії з майданчиком, адже вам було просто на ньому орієнтуватися. При хорошому UI-дизайні — зможете легко прочитати текст на сайті, написи на кнопках. Верстка буде акуратною, кольори досить контрастними та не зливатимуться з фоном, а візуальне оформлення всіх колонок, меню, спливаючих вікон, форм — гармонійним між собою.
Освіта Для Дорослих
Однак зазвичай роботу UX/UI-фахівця умовно поділяють на кілька етапів. Він або вона допоможе визначитися з тим, що вивчати та як розвиватися. Ментора знаходять не на один раз — потрібно консультуватися регулярно. Якщо ти заменториш дизайнера, не маючи базових знань, він спершу відправить тебе на курси — і тільки потім зможе допомогти. За будь-яким продуктом зі «шляхом користувача» — сайтом, вебсервісом, CRM-системою, адмінкою, додатком чи дашбордом — стоїть UI/UX-дизайнер. Він адвокат юзера — робить все, щоб продукт був логічно побудований та інтуїтивно зрозумілий.
Питання лише в тому, що є висока ймовірність отримати знання несистемно. І звісно, самостійне навчання займає більше часу, аніж якби ви йшли структурованою програмою курсу разом із куратором, який ділиться своїм успішно реалізованим досвідом і корегує вас. Дизайн має працювати й мати гарний вигляд на різних пристроях і локалізаціях. Фахівцю потрібно працювати з користувацькими і клієнтськими запитами й комунікувати з різними командами щодо кінцевого рішення.
Наприклад, у команди програмістів не завжди буде час і можливість відтворити задуманий дизайн повністю, тобто розробники також будують певні рамки. До того ж завжди можна експериментувати з тим, щоб обігрувати обмеження креативно. UI, USER INTERFACE – користувацький інтерфейс – це кінцевий результат роботи дизайнера, те, що побачить користувач. UI-дизайнер візуалізує призначений для користувача досвід і «оживляє» інтерфейс продукту.
- У межах однієї компанії/проєкту можуть працювати спеціалісти з UX та UI дизайну окремо.
- Це може бути сайт, додаток, платіжний термінал, пульт від телевізора, духовка.
- В резюме має бути тільки те, що стосується твоєї роботи в дизайні, — досвід фрилансу, навчання на курсах тощо.
- Подбайте про візуальне оформлення, щоб воно легко читалось і мало хороший вигляд.
- Відповідно, для них UX-рішення додатку мають бути максимально простими, що обов’язково слід врахувати на кожному етапі навігації.
Він проводить користувацьке тестування й аналізує метрики та реакції фокус-груп, щоб внести необхідні зміни для поліпшення продукту. Роботу шукають на профільних сайтах (Djinni, DOU), телеграм-каналах, сервісах для джунів. Обов’язково створи акаунт в лінкедині та законектись із дизайнерами з досвідом — зазвичай в друзі додають без проблем. Коли ти джун і маєш невелике портфоліо, сфокусуйся на cowl letter — опиши, чому тобі хочеться розвиватися саме в цьому напрямку. Професія UI/UX-дизайнера популярна, тому в інтернеті повно інфи — і її важко профільтрувати. Звісно, багато чого можна навчитися в тій же Figma, але це буде довго та безвекторно.
Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар’єрних можливостей. Концепція інтерфейсу для мобільного додатку Clean & Clear. Освітній серіал створено з ініціативи Мінцифри для платформи Дія.Освіта за підтримки Google.org, Фонду Східна Європа за сприяння Projector Creative & Tech Institute. «Живоносним джерелом» духовного змісту музичного твору є визначення В.
Окей, Я Хочу Піти В Ui/ux-дизайн Мені Треба На Курси? Або Розвиватися Самій Чи Під Менторством?
На цьому етапі UX-дизайнер створює прототипи, юзер-персони, CJM (Customer Journey Map) і скетчі, будує структуру, вимальовує майндмеп для проєкту. Ті хто працюють в UX-дизайні найбільш зацікавлені в очікуваннях користувачів. Всі події і взаємодії, які користувачі мали з кожним додатком раніше у своєму житті, допомагають встановити їх очікування щодо того, як інтерфейси повинні працювати. Якщо UX-дизайнер не знайомий з цими очікуваннями, він може ненавмисно спроектувати інтерфейсну взаємодію, яке здається їм логічним, але порушує загальноприйняті уявлення.
UI/UX дизайнер — це проєктувальник користувацького досвіду, спеціаліст, який реалізує запити бізнесу для задоволення потреб його користувачів. На сьогодні працюю вже на Lead-позиції, це передбачає більше управлінської роботи. В перспективі планую зосередитись на дизайн-менеджменті, розв’язанні кризових завдань на проєкті.
Ex-Head of Design у Jooble Діма Напрієнко — про майндсет UI/UX-дизайнера, ідеальне портфоліо та поріг входу в професію. Спроєктуйте власний вебсайт-портфоліо і адаптуйте його під мобайл. Такий підхід може підвищити привабливість вас як кандидата.
Сюди відносяться анімації, фотографії, ілюстрації, кнопки, меню, шрифти, слайдери. Я не UI/UX дизайнер, взагалі таких вумних штук не вивчав — вивчав «ергономіку» та «інженерну психологію». Але з точки зору тієї самої ергономіки цифри у шрифті, яким написано «2022» — це дно. Тих, хто придумав такий шрифт — посадити за радар ППО, на якому всі цифри будуть відображатися цим шрифтом, и примусити відчергувати зміну. Професійному дизайнеру потрібно сконцентруватися на своїх софт-скілах — на цьому етапі вони стають найважливішими.
Ми в CHI IT Academy пропонуємо тобі дізнатися, як створити максимально зручний та візуально досконалий продукт на курсі Web Design (UI/UX). Щоб почувати себе комфортно під час роботи та досягти кар’єрних успіхів, UI/UX-дизайнер повинен мати певні технічні знання (hard skills) та особистісні якості (soft skills). Елементи дизайну легко розпізнати, навіть якщо користувач бачить ваш сайт вперше.
Також робота дизайнера передбачає постійне генерування ідей та їх аналіз. Часом голова йде обертом, втім я все одно вбачаю у своїй роботі набагато більше плюсів, аніж мінусів. Свою першу роботу графічним дизайнером знайшов у сфері маркетингу. Згодом, коли популярності набув скевоморфізм (стиль у дизайні, коли зображення у цифрових інтерфейсах імітують реальні предмети), я перейшов до компанії, що займалась мобільними застосунками.
Як UI-дизайн, так і UX-дизайн повинні бути бездоганно виконані та ідеально узгоджені з раніше існуючими очікуваннями користувачів для створення кращого користувальницького досвіду. І лише коли ці дві «зірки співпадуть», результати можуть бути вражаючими. Кожен з цих фахівців вносить важливий вклад у створення цифрових продуктів, які відповідають потребам користувачів та допомагають досягти бізнес-цілей. Співпраця між ними дозволяє розробляти продукти, які відрізняються високою якістю дизайну, зручністю користування та ефективністю в досягненні цілей компанії.
Часто можна почути думку про те, що робота дизайнера інтерфейсу полягає лише у малюванні. Для UX/UI дизайнера на першому місці стоїть не його творче вираження, а позитивний досвід користувача. Тому малювання може займати не більше 10% від всього обсягу роботи над проєктом. Левова ж частка часу йде на збір даних від замовника, проведення інтерв’ю з користувачами та аналіз отриманої інформації, створення концептів та ідей, а також їх втілення в життя.